כאשר מדברים על סימן מסחרי, מדברים על סוג של סימון, משהו שמסמן קניין, סימון גרפי שבא מתחום המסחר והתפקיד שלו להיות ייחודי ולהעניק למוצר או השירות שלכם בדיוק את מה שאתם צריכים כדי לשים את הרעיון שלכם במקום הטוב ביותר. יש לא מעט דוגמאות לאותו סימן מסחרי, בגדול הסימן מזוהה עם החברה המסוימת.

סימן מסחרי רשום על ידי גופים מורשים בלבד ואם מבצעים את הרישום על ידי גופים שאין להם את ההרשאה לכך זו בהחלט עלולה להיות עבירה פלילית.

למה נועד הסימן המסחרי?

סימן מסחרי מביא כמה וכמה דברים חשובים ביותר שראוי לדבר עליהם כאן, הסימון למעשה נועד/ מאפשר לבצע בידול בין יצרנים כאלה ואחרים לבין עצמכם. את המוניטין אפשר להשיג באמצעות סימן מסחר זה, כאמור מה שמבדל ביניכם לבין המתחרים שלכם.

הסימן יכול בהחלט לסייע לכם להיות מעל לכל ואם יש מוצר או שירות דומה לגבור על התחרות בצורה יצירתית וטובה של סימון מסחרי ברור.

איך מופיע סימן מסחרי?

סימן מסחרי מופיע בצורה של TM או לעיתים הוא מוצג בסימון של האות R בתוך עיגול. בגדול מונע הרישום המון בעיות והוא משרת לא מעט עסקים וצרכנים לצלוח את התחרות המדוברת כאן.

ממתי נכנס תוקף של רישום מסחרי בחוק?

רישום סימן המסחרי נכנס לתוקף משנת 2010 בחוק והמטרה שלו לייצר סימון מסחרי למוצר או השירות שלכם. יש עסקים שיש להם רישום ויש שאין להם, בכל אופן, אם מדובר באזרח ישראלי ,בהסתמך על כך אפשר לבצע את הרישום גם עבור מדינות אחרות.

הטפסים מוגשים באמצעות האינטרנט על ידי טופס שנקרא MM2- האתר עצמו משויך לגופים בינלאומיים וקניינים רוחניים.

סיכומו של דבר, כי הסימן הוא מבדל אתכם או את העסק שלכם מכל השאר, שולחים אותו ישירות אל הכתובת המבוקשת באמצעות טופס מיוחד ובאמצעות טופס פי די אף אל הדואר האלקטרוני לפי הפורמט המבוקש ישירות אל המחלקה של סימני המסחר.

By admin